Lahtiste uste päev toimub 7. märtsil kell 14.00

 

Kandideerimine 10. klassi: 

kandideerimine toimub sisseastumine.ee süsteemi kaudu 11.-31.märts 2024

Lisaks humanitaar-meedia-, loodus- ja reaalsuunale toimub kandideerimine ka gümnaasiumiosas ainulaadsesse korvpalliklassi, mis avatakse koostöös BC Kalev Cramo/KK Sokud. Korvpalliklassi treenerid on Tiit Sokk, Mart Uuehendrik ja Allar Raamat.

Lisaks gümnaasiumiharidusele soovitakse pakkuda ka võimalust korvpallialaste oskuste/võimete arendamiseks.  Toetades õpilasi nii elus kui spordis kõrgele jõudmiseks pakutakse lisaks teadmisi ja oskusi:
1. spordipsühholoogiast ehk juhtimiskeskuse korrashoiust (pea selge ja siht silme ees),
2. toitumisest ehk kütusepaagi täitmisest õige ja kvaliteetse kütusega (vajalik energia ja toitainete vajadus rahuldatud) ja
3. spordifüsioteraapiast ehk kogu masinavärgi hooldamisest ja valmisolekust (keha hooldus, vigastuste ennetamine) .
Korvallisuund on heaksettevalmistuseks ka kehakultuuriteaduskonda õppima suundumisel (kehakultuur ja rekreatsiooni korraldus) ja treeneriametiks ettevalmistumisel.

Kandideerimine toimub sel aastal 9. klassi tunnistuse kahe esimese trimestri hinnete ja vestluse alusel, v.a korvpalliklass, kuhu kandideerimiseks toimuvad  ka kehalised katsed.

Kehalised katsed toimuvad kooli spordihoones (Põllu 68) 2. aprillil kell 13-15 ja 10.aprillil kell 13-14.30. Katsetele registreerimine toimub sisseastumine.ee süsteemi kaudu.

Kehalised katsed on järgmised:

1. Sammudelt vise mõlemalt poolt (Põrgatus+sammudelt vise ehk 8-kujuline harjutus)

2. Joonejooks, 2-jooksu , katsetel osaleja peab läbima joonejooksu 35-sekundi jooksul, 2-e jooksu vahe 2min.

3. Vabavisked 10-3 on normatiiv