Tallinna Nõmme Gümnaasium

Kogukonnale avatud, hooliv, pikaajalisi traditsioone väärtustav, õppiv ja arenev kool

Sisukas õppepäev Tartus

15. detsembril toimus 10h ja 10r2 väljasõit Tartusse, kus külastati ERM-i ning võeti osa erinevatest töötubadest.
Täna ja homme, ikka ja alati. Öeldakse, et Tartu linn, see on maailma peegel. Ühesõnaga, usume, et väljasõit oli vägagi vajalik. Tundub, et õpilaste hingedki jäid rahule. Juba kui idakaar heledaks lõi, olid noored heas meeleolus, ja see on parim teemoon, kuna must meelelaad tihti halvaks pöörab loo.
Õpilastele anti muuseumis täpsem ülevaade soome-ugri keeltest ja märkide tähendusest. Noored omandasid teadmisi vadjalaste, liivlaste, karjalaste, isurite, vepslaste, maride jt keelesugulaste kohta. Giid seletas lahti erinevate märkide tähendused, noorukid olid tragid küsima ning asjatundja vastas neile rõõmsa meelega. Õpilastele anti võimalus valida endale meelepärased sümbolid ning need pannilabidale kuumutada. Õppurid olid ideest huvitatud ja kõik võtsid tegevusest osa.
Õppekäik möödus heas meeleolus ja väga produktiivselt. Sellele järgnes vaba aeg linnas. Usume, et nii õpilased kui ka õpetajad jäid rahule. Lõpp hea, kõik hea.
Mari Viilukas, 10h

 

 

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133

kantselei avatud

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Õppetöö toimub:
1. - 6. klass aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

7.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

ekool

http://www.elf.ee/  

edumus