Tallinna Nõmme Gümnaasium

Kogukonnale avatud, hooliv, pikaajalisi traditsioone väärtustav, õppiv ja arenev kool

Humanitaarklassid Vargamäel ja Eesti Ringhäälingumuuseumis

Päev enne vaheaega käisid Nõmme Gümnaasiumi humanitaarklassid tutvumas Tammsaare-Põhja taluga ja kätt proovimas teleankruna Eesti ringhäälingumuuseumis.
 
Vargamäe võttis meid vastu mahedates sügisvärvides ja külmade tuulepuhangutega. Kohe hakkas kõigi peas veerema ettekujutus kargetest sügispäevadest, kui Mäe Andres paljajalu kraavi käis kaevamas. Ainuüksi mõte sellest tekitas külmavärinaid!
Läbi Tammsaare-Põhja talu ehk Vargamäe saime hea ülevaate nii Anton Hansen Tammsaare enda lapsepõlvest kui ka "Tõe ja õiguse" tegelaste Andrese ja Krõõda eluolust. Sügava mulje jätsid tolleaegsed tööriistad ja muud tarbeesemed. Kui vähese ja elementaarsega pidid nad hakkama saama! Oli hea meel tõdeda, et eestlane on kange rahvas ja saab hakkama ka kitsikuses.  Kindlasti on tõepõhi all lausel, et töö toob leiva lauale.
Kohapeal saime ka oma näitlemisoskused proovile panna, lugesime katkendeid Tammsaare pentaloogiast. 
Mitte just iga päev ei saa Tammsaarega pilti teha, mis siis, et vaid tema vahakujuga, aga hea võimalus oli seegi! Seesama vahakuju istub tema venna, Jüri, kunagises majas, kuhu on tehtud muuseum, mis on pühendatud Tammsaarele ja tema teosele "Tõde ja õigus." Saime lugeda tsitaate raamatutest, mis olid kantud neljale seinale, ning kuulata, kuidas Tammsaare õde, Martha Hansen, muljetab nii kirjanikust vennast kui ka isast, kes teadagi oli Andrese prototüüp.
 
Vargamäelt lahkudes suundusime Eesti ringhäälingumuuseumisse, kus valmis meie oma väike uudiste saade. Tekstid olid juba ette valmis kirjutatud, manasime tõsised näod ette ja keerutasime uudisteankru toolides. Humoorikates uudistes oli juttu nii Välgu panga pankrotist, paljastest migrantidest kui ka sarimõrvarist Tallinna tänavatel. Hiljem meie saadet vaadates oli kindlasti arusaadav, keda võiks vabalt näha tulevikus mõnes uudistesaates. Kellel vähegi mahti oli, sai tutvuda muuseumis ka vanade televiisorite kui ka raadiotega. 
 
Suured tänud õpetajatele ja korraldajatele!
 
Nesrin Vološtšuk, 11.H
 

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133

kantselei avatud

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Õppetöö toimub:
1. - 6. klass aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

7.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

ekool

http://www.elf.ee/  

edumus