Tallinna Nõmme Gümnaasium

Kogukonnale avatud, hooliv, pikaajalisi traditsioone väärtustav, õppiv ja arenev kool

TNG Looduslaager imede saared – Saaremaa ja Muhu!

Tänavune looduslaager toimus 22.-24. septembril. Selle raames külastati Muhu muuseumi Koguval, mis on Juhan Smuuli sünnipaik. Muuseumis nägime, milline oli vanade muhulaste eluolu ja proovisime kahemehesaega saagimist.Pilt 1. Õpetajad Mariliis Samberk (vasakul) ja Mari Põld (paremal) kahemehesaega katsetamas

 

Järgnevalt ületasime Väina tammi - „Hüvasti, Muhu, tere, Saaremaa!“, millele järgnes käik Pöide kirikusse Jaan Tammega (Pilt 2), kes ei rääkinud mitte ainult Pöide kiriku arhitektuurist vaid ka Saaremaa keskaja olustikust.Pilt 2. Pöide kiriku giid Jaan Tamm

 

Praktilised tööd toimusid Angla Pärandkultuurikeskuses (viltimine, kivi- ja puutööd) (Pilt 3 (A)), GoodKaarmas (seebi valmistamine) (Pilt 3 (B)) ja Kiratsi Saksa talupoes (jäätise valmistamine ja maitsmine (Pilt 3 (C)).


Pilt 3. (A) Viltimine Angla Pärandkultuurikeskuses, (B) seebi valmistamine GoodKaarmas ja (C) jäätise valmistamine Kiratsi Saksa talupoes.

 

Igati meeldejäävad oli Panga pank, Vilsandi rahvuspargi külastuskeskus ja RMK programm „Sõrvemaa looduse võlu“ koos retkejuhi Anni Filippovaga. Programmi lähtekohaks valiti Salmel viikingite-aegsete laevade leiukoht, millele järgnes Sõrvemaa maagiliste kohtade (luited, astangud ja allikasood, saladuslikku sambla- ja samblikuriiki, Viieristi matkarada) ja Maailma lõpu külastamine -> Sõrve sääre tipp! (Pilt 5.)Pilt 5. (A) Salme viikingite-aegse laeva(de) leiukoht, (B) Ohessaare fossiilide otsimine ja (C) Sõrve säär.

 

Tagasiteel tegime klõpsu ka Ääsmäe-Haapsalu ja Risti-Virtsu maantee ristmikul asuva Soorebasega (Pilt 6).Pilt 6. 11. ja 12. loodusklasside ühispilt Soorebase taustal.

 

Ja jõudiski kätte meie retke lõpp. Pärast pikka bussisõitu olimegi tagasi koolimaja ees. Unustamatu reis.

Rhea Rosette Tüür, 11L

 

 

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133

kantselei avatud

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Õppetöö toimub:
1. - 6. klass aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

7.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

ekool

http://www.elf.ee/  

edumus