Mälestuspink Kalle Sirelile

5. oktoobril, õpetajate päeval, meenutati kauaaegset õpetajat ja õppealajuhatajat Kalle Sirelit (1950-2019).

Sireli õpetajatee Nõmme mändide all algas 1980. aastal. Hiiu koolis töötas ta kokku 39 aastat, algul keemia- ja bioloogiaõpetajana, alates 1995 aastast õppealajuhatajana Hiiu Põhikoolis ja alates aastast 2006 oli Kalle Sirel Tallinna Nõmme Gümnaasiumi põhikooli õppealajuhataja, andes samas ka ainetunde.
Kalle Sirelit, kolmandat põlve pedagoogi, iseloomustas jäägitu lugupidamine hariduse suhtes ja pühendumus oma ametile. Üles lugeda kõiki oskusi, ettevõtmisi, huvisid, pühendumisi, töid ja loomisi on väga raske.

Endised õpilased mäletavad teda kui tasakaalukat ja asjalikku õpetajat, kes saavutas klassiga hea kontakti. Ta suutis mõistetavalt ja meeldejäävalt edasi anda õppeainete sisu, kuid veelgi enam meenutatakse tema laia silmaringi ja elukogemust. Sirel oskas oma tundides siduda õppeaine eluliste näidete, huvitavate faktide ja humoorikate seikadega, mis talletusid pikaks ajaks.

Kolleegidele oli Kalle Sirel tugisambaks ja inimeseks, kelle poole pöörduti nõu või abi saamiseks. Ta toetas, leidis lahendusi, suutis tagada kindlustunde ja stabiilsuse.

Kalle Sireli kõige suuremaks panuseks Eesti haridusellu võib pidada loodusõpetuse õpikuid ja töövihikuid, mille autoriks või kaasautoriks ta oli. Tema nimega on seotud enam kui sada trükist, millest pooled on tõlked vene keelde vene õppekeelega koolidele.

Mälestuspingi avamisel Tallinna Nõmme Gümnaasiumis Hiiu kooli õuel (Raudtee 55) osalesid lisaks kooliperele Sireli perekond, kursusekaaslased Tartu Ülikooli päevilt, sõbrad, töökaaslased tänasest Nõmme Gümnaasiumist, vilistlased, ammused kolleegid ning lapsevanemad.

Mälestuspink leiab end alates 16. oktoobrist  koolifuajeest,  õuepink on pink taas peale remonti, kui Hiiu kool on teinud läbi põhjaliku noorenduskuuri.

Koolipere tänab Nõmme Linnaosa Valitsust, tänu kellele Kalle Sirelile mälestuspingi rajamise idee teoks sai. 

 

 

 

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133

kantselei avatud

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Õppetöö toimub:
1. - 6. klass aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

7.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

ekool

http://www.elf.ee/