Kodanikupäeva külaline oli Ilmar Tomusk. Viktoriini võitis 10. humanitaarklass.

Kodanikupäeva puhul esines 26. novembril 2019 Tallinna Nõmme Gümnaasiumi vanematele klassidele Keeleinspektsiooni peadirektor ja tuntud lastekirjanik Ilmar Tomusk.

Esineja keskendus keele tähtsusele meie elus. Ta alustas sellest, et keel oma erinevates vormides ümbritseb meid kõikjal, sidudes sel moel muuhulgas isegi traditsioonilise keelekäsitluse ja universumi stringiteooria. Kõneleja rõhutas, et emakeelt asume õppima juba emaihus ning mida tihedam on lapse kokkupuude hea keelekasutusega, seda lihtsam on tal elu jooksul omandada nii teisi keeli kui ka isegi matemaatikat. Keel on ju inimese mõtlemise vahend. Eesti keele positsiooni kaasaja maailmas pidas ta üsna heaks, kui me vaid ise oma keelest natukenegi enam hooliksime. Eesti keele homne päev sõltub tänastest keelekasutajatest, keele püsimiseks tuleb seda julgelt kasutada kõigis eluvaldkondades.

Seekordne kodanikupäeva viktoriin keskendus kodaniku mõiste arengule, Eesti Vabariigi kodakondsusele ja teenetemärkidele. Üsna tasavägise heitluse võitis 10. humanitaarklassi võistkond, teise koha saavutas 12. loodusklass ning üldarvestuses kolmas ja põhikooli parim oli 8.b klassi võistkond. Õnnitleme võitjaid!