Koolil külas haridustöötajad Udmurtiast

Tallinna Nõmme Gümnaasium võõrustas  07.- 11. oktoobril Hõimurahvaste programmi toetusel  haridustöötajaid  Udmurtiast, Venemaa Föderatsioonist.

 Tegemist on eduka ja pikaajalise rahvusvahelise koostööprojektiga: eesti õpetajad on osalenud Udmurtia erinevates koolides töötubades ja ümarlaudades, samuti udmurdid käinud meie koolides, lasteaedades ja sotsiaalkeskustes.

Koostöö on sujunud juba alates 2005. aastast.

 

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi pere  loodab, et edukas õppe- ja kultuurireis Eestisse  andis häid ideid ja motiveeris udmurdi õpetajaid rõhutama omakeelse hariduse väärtust ja olulisust. Meie haridus-ja kultuuriruumi toimimismehhanismide tutvustamine võiks anda udmurtidele ideid, kuidas oma kultuuri ja keele õpetamist teha mängulisemaks ja huvitavamaks. Püüdsime anda edasi meie kogemusi õuesõppetundidest, ainealastest õppekäikudest muuseumidesse ning õpitu kinnistamist, rakendades nutiseadmeid ja õpikeskkondi kaasaegses  võtmes.

Udmurdi haridustöötajad osalesid nii põhikooli- kui gümnaasiumiastme  koolitundides, erinevates töötubades, ümarlaudades, kui ka õuesõppe  tunni raames väljasõidul Nõvale. 

Kersti Sepper

Soome-ugri alaste projektide koordinaator

Tallinna Nõmme Gümnaasium

 

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133

kantselei avatud

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Õppetöö toimub:
1. - 6. klass aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

7.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

ekool

http://www.elf.ee/