Meie gümnaasiumiõpilased külastasid Peterburi koole

11.03.2019-13.03.2019 käisid 16 TNG gümnaasiumiõpilast Peterburis. Reisiseltskonnas olid ka 32. kooli õpilased. Külastuse eesmärk oli teha vastuvisiit Eestit eelmisel kevadel külastanud Peterburi koolidesse ja uuesti kohtuda sealsete õpilastega. Eestlasi võeti vastu väga soojalt ja oli näha, et meie tulekuks oli tehtud ettevalmistusi.

 

Reisiplaan oli tihe. Juba esimese päeva õhtul külastasime kooli nr 619. Vaatamata kergele reisiväsimusele, oli eestlaste rõõm taaskohtumise üle juba tuttavate nägudega suur. Koos lauldi ja tantsiti ning saadi uusi tutvusi. Õhtul jõuti veel külastada Iisaku katedraali ja Peeter I monumenti, mille juures sai tehtud ka rühmafotod.

 

Järgmine päev külastati Ermitaaži, mis lummas kõiki oma tsaariaegse sisustuse ja väljapeetusega. Muidugi vaadati ka kunsti ning skulptuure. Pärast muuseumituuri jätkasime oma päeva füüsika-matemaatika lütseumis nr 30. Ka seal kohtasime juba tuttavaid õpilasi ning kohaliku õpetaja eestvedamisel viidi läbi debatt teemal „Kassid on paremad kui koerad”. Debatt oli tasavägine ning kõike öeldut tõlgiti nii vene, inglise kui ka eesti keelde. Sai ka nalja, sest vahel läksid mõned mõtted tõlkimise käigus kaduma. Lisaks tehti meile majatuur, kus saime näha õpilaste igapäevaelu ja vestelda ka natuke argisematel teemadel. Lütseumi õpilased käivad koolis kuus päeva nädalas, kuid suurele koormusele vaatamata on kool väga menukas ning ühe koha peale koolis on suur konkurents. Pärast lõunasööki algas vaba aeg, mida kõik said sisustada endale meelepärasel viisil. Käidi näiteks katedraalides ja muuseumides, poodides või jalutati lihtsalt mööda linna ringi, nautides sealset arhitektuuri ja ajalugu.

 

Viimase päeva hommikul oli start 09.30 hotelli eest. Buss viis meid Aleksandr Menšikovi majamuuseumisse. See muuseum on eriline, kuna suurem osa väljapanekust ja sisekujundusest, alustades maalidest ja lõpetades seinaplaatidega, on originaalid 17.-19. sajandist ning vanad seinakellad on siiamaani töökorras. Hüvastijätuks külastasime viimast korda kooli nr 30. Väikestes gruppides said kõik jagada oma Peterburi muljeid ja vahetati veel viimaseid kontakte. Lahkumine toimus kallistuste ja pisarate saatel, ent lohutuseks oli see, et alati saab uuesti kohtuda ja ühendust hoida. Algas pikk tagasisõit koju, kuid vaatamata väsimusele, oli reisiseltskond lõbus ning bussis võeti üles lõbus lauluviis.

 

Väsimusele vaatamata olid kõigi näod reisi lõpuni naerul, tore oli näha vanu sõpru. Lisaks peab ära märkima venelaste külalislahkuse. Reisi jooksul polnud kellelgi kordagi kõht tühi, sest toidud olid maitsvad ning portsjonid suured.

 

Kaisa Keerd

  1. loodus