Tallinna Nõmme Gümnaasium

Kogukonnale avatud, hooliv, pikaajalisi traditsioone väärtustav, õppiv ja arenev kool

Sügisene gümnaasiumireis Saksamaale

25.–30. oktoobrini toimunud traditsiooniline gümnaasiumireis viis meid seekord Saksamaale.

Neljapäeva varahommikul, kui kõik teised veel magasid, olime meie juba teel. Pärnust võtsime peale giidi ja edasi läks sõit juba läbi Balti riikide. Enne öötunde jõudsime tulede säras Varssavisse, kus peale jõu kogumist saime juba järgmisel päeval teekonda jätkata.

Reede õhtul jõudiski kätte see kaua oodatud hetk, mil silmapiirile ilmus Berliini teletorn ja me olime jõudnud Saksamaa pealinna. Peale majutamist oli iga ühel oma valida, kas puhata pikast bussisõidust või minna juba omal käel linna avastama.

Ees ootas meid kaks päeva Saksamaal. Toimus bussiekskursioon kohaliku giidiga läbi Berliini, mille jooksul saime vähemalt iga kümne minuti tagant Spree jõge ületada. Samuti jõudsime Potsdami, kus imetlesime Sanssouci lossi koos oma suursuguse aiaga, ning vastukaaluks kogetud ilule külastasime terrorimuuseumit, kus viskasime pilgu Saksamaa ajaloo tumedamale poolele.

Algas tagasisõit. Taaskord peatusime Poola pealinnas, kus sai tehtud ka jalutuskäik selle maa uhkuseks olevas uuesti üles ehitatud vanalinnas.

Reisi jääb meenutama hea seltskond, huvitavad giidid (kellest mõnega sai suheldud lausa loomade keeles) ja unised hommikud meie teiseks koduks saanud bussis. Tundus, et reisiga jäid rahule kõik – õpilastest bussijuhtideni välja. Mis viga sellise seltskonnaga reisida!

 

Tekst: Kadi-Riin Toomoja, 11.r
Foto: Markus Erik Metsis, 11.r

 

 

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133

kantselei avatud

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Õppetöö toimub:
1. - 7. klass aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

8.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

ekool

http://www.elf.ee/