Tallinna Nõmme Gümnaasium

NG õpilaste tulemused kergejõustikus panid ilusa punkti spordiaastale

Mai lõpus toimusid mitu võistlust kergejõustikus, kõigepealt Hiiu staadionil Nõmme LO koolide meistrivõistlused kergejõustiku mitmevõistluses ja pendelteatejooksus ning nädal hiljem Kadrioru staadionil Tallinna koolinoorte kergejõustiku meistrivõistlused.

Nõmme LO koolide meistrivõistlused kergejõustiku mitmevõistluses ja pendelteatejooksus toimusid 3-7 klassidele, kus kool sai igas vanuseklassis välja panna 5 poissi ja 5 tüdrukut.

Võistlused algasid pendelteatejooksudega. Nõmme Gümnaasiumi õpilased olid väga tublid ja võitsid kuldmedalid kolmandate ja viiendate klasside arvestuses, hõbemedalid neljandate klasside arvestuses ning pronksmedalid kuuendate ja seitsmendate klasside arvestuses, seega tuldi medalile igas vanuseastmes. Super tublid!

Kergejõustiku mitmevõistluses võisteldi 60 m jooksus, kaugushüppes, palliviskes, 600 m jooksus/1000 m jooksus (6.-7. klassi poistele). Võistlustel väljapandud 10 medalikomplektist võitsid meie kooli õpilased 9 medalit ja pea igast komplektist võeti medal.

Karmen Mikiver (7. klasside tüdrukud).

Pronksmedali võitis Samuel Mandelkorn (4. klasside poisid).

Palju õnne medalivõitjatele!

Parimate hulka jõudsid vanuseklassiti:

3. klasside tüdrukute arvestuses võitis Helmi Kask hõbemedali, Hanna Marta Heinsoo saavutas 10. koha. Poiste arvestuses võitis Sander Bauman kuldmedali. Gustav Otto Lamberg saavutas 5., Steven Markus Tamm 9. ning Andre Polver 10. koha.

4. klasside tüdrukute arvestuses võitis hõbemedali Merili Mäesepp. Poiste arvestuses võitis kuldmedali Kristjan Taro ning pronksmedali Samuel Mandelkorn. Matthias Männikov saavutas 4. ja Armin Leen 5. koha.

5. klasside tüdrukute arvestuses võttis võidu meie Meriliis Kollo. 4. koha saavutas Anna-Liisa Kristovald ja 6. koha Marleen Mikiver. Poiste arvestuses võitis kuldmedali Erik Loorand. Kristofer Märtson saavutas 10. koha, Aksel Ergma 11. koha ja Kristofer Kuusekänd 12. koha.

6. klasside tüdrukute arvestuses saavutas Evalotta Victoria Aabrams 8. koha, Hanna-Grete Suvemaa 13. koha. Poiste arvestuses Mart-Andreas Rootalu 9., Georg Pallas 11. ja Henri Marten Heinsoo 14. koha.

7. klasside tüdrukute arvestuses võitis hõbemedali meie Karmen Mikiver.

Poiste arvestuses võitis Henri Leoke kuldmedali. Mark-Markos Kehva saavutas 5., Mikk Meresmaa 8. ja Joonatan Voogne 11. koha.

Tallinna koolinoorte kergejõustiku meistrivõistlustel Kadrioru staadionil Nõmme Gümnaasiumi esindanud Laura-Marii Tammiste tegi TNG õpilastest kõige tublima tulemuse võites nooremate tüdrukute vanusegrupis 100m tõkkejooksus hõbemedali ajaga 15,33.

Tubli tulemuse tegi ka vanemate tüdrukute vanusegrupis Liiljan NEEROT, kes peale pikka traumast tingitud võistluspausi jõudis 100m finaali 8 parema hulka (finaaljooksus 7. koht) Teisel päeval jooksis Liiljan ka 200m, ajaga 27,76 ning saavutas 21 võistlejaga konkureerides tubli 7. koha.

Nõmme Gümnaasium oli nooremate tüdrukute arvestuses esindatud ka kaugushüppes, kus 29 võistleja hulgas saavutas 7.klassi õpilane Karmen Mikiver 17. koha tulemusega 4,54. Head tulemust ootasime 800 meetri jooksus Valeria Karomanilt, kuid paraku tabas teda ebaõnn kui ta kukkus ning seetõttu katkestas jooksu.

Kokkuvõttes saavutas Nõmme Gümnaasium Tallinna koolinoorte XXXVI spordimängudel 2017/2018 õppeaastal gümnaasiumi arvestuses 41 osalenud kooli hulgas 6 koha jagades seda J. Westholmi Gümnaasiumiga. Põhikooli arvestuses osales 59 kooli ning TNG saavutas tubli 15 koha.

Suured tänud osalejatele ja palju õnne kõikidele võitjatele!

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.