Tallinna Nõmme Gümnaasium

Kogukonnale avatud, hooliv, pikaajalisi traditsioone väärtustav, õppiv ja arenev kool

Nõmme gümnaasiumit külastasid õpilased Peterburist

Märtsikuus külastasid Eestit, täpsemalt Tallinna Nõmme Gümnaasiumit, Peterburi matemaatika-füüsika Lütseumi №30 õpilased. Reis Eestimaale oli kolmepäevane ning meie õpilastel oli au sisustada neist kaks.

21. märtsil kell 16.00 saabusid lütseumi õpilased, direktor ning keemiaõpetaja Nõmmele, kus võtsime nad soojalt vastu. Laulsime tervituslaulu ning näitasime TNG-d tutvstavat videot ning lütseumi direktor tutvustas nende kooli. Paremaks tutvumiseks valmistasime õpilastele ette impromängud, millega lütseumi õpilased väga rahule jäid. Oli üllatav, et keelebarjäär ei olnud takistuseks – suhtlesime kolmes keeles: inglise, vene ja eesti keeles. Samuti olid žestid väga tihti abiks.

Järgmisel hommikul külastasid lütseumi õpilased meie planetaariumi ning omal valikul kas keemia, füüsika või inglise keele tundi. Seejärel toimus saalis segavõistkondadega viktoriin, mis keskendus teadmistele Eestist ning Venemaast. Pärast lõunat viisime külalised Tallinna vanalinna ning näitasime neile ilusamaid kohti ja rääkisime ajaloost. Õhtu lõppes Tallinna Legendide külastamisega. See on koht, mis ühendab linna sajanditetaguse ajaloo, elava näitlejameisterlikkuse ja tehnika viimase sõna järgi toimivad eriefektid terviklikku rännak-etendusse – kõik see loob tõelise illusiooni ajas rändamisest ning igaüks, kes Tallinna Legendide mängulisse tegelikkusesse siseneb, leiab end põnevate sündmuste keskelt, unustades muu ja saades ise osaks elavast ajaloost. Kahe päeva jooksul jõudsime välismaalastega sellisele suhtlemistasandile, et lahkudes olid tunded eufoorilised nii meie kui ka külaliste poolt. Viimaseid hetki koos veetes mõtlesime juba ette, mida võiksime teha, kui läheme oma meeskonnaga Peterburisse. Nautisime koosveedetud aega esimesest hetkest viimaseni ja jääme põnevusega ootama oma reisi.

Nõmme Gümnaasiumi korraldajate meeskonda kuulusid: direktor Riho Uulma, õpetajad Jaanus Kann, Karin Klemmer, Maritsa Lens ja Mariliis Samberk ning õpilased Krister Erik Etulaid, Johanna Etverk, Romet Kaljo, Triin Anett Kallandi, Kaisa Keerd, Chris Gregor Keidong, Laura Kivistik, Karl Klippberg, Maiki Kudinova, Mark Loit, Varvara Maksimtšuk, Alo Martin Pallase, German Skuja, Joosep Spirka ja Robert Virkkunen.

Tekst: German Skuja, 10. reaal

Rohkem pilte siit fotod: Laura Kivistik, 11. loodus

Foto: Rasmus Ink, 12. reaal

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133

kantselei avatud

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Õppetöö toimub:
1. - 7. klass aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

8.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

ekool

http://www.elf.ee/