Get Adobe Flash player

Viimased uudised

Esmaspäeval, 13. novembril leidis Tallinna Nõmme Gümnaasiumis aset traditsiooniline nurgakivipäeva tähistamine.

 Tegu on üritusega, mille eesmärgiks on meenutada kooli uue maja ehitamisel nurgakivi paika panemist, mis toimus tegelikult küll päev varem, 12. novembril 1938. aastal, kuid antud kuupäev sattus sel aastal pühapäevale.

Nurgakivipäeva olulisimaks traditsiooniks on värsketele kümnendikele koolimütside kättejagamine, mis kujutab endast sümboolset viimast žesti, mis teeb neist täieõiguslikud Tallinna Nõmme Gümnaasiumi õpilased.

Loomulikult peab hommikusel aktusel kõne ka direktor ja tavaks on ka kümnendikepoolne sõnavõtt, kelle nimel tänavu kõneles German Skuja 10. reaalklassist. Ülejäänud koolipere jaoks jätkub päev peale aktust oma tavapärases rütmis, kümnendatele klassidele saavad osaks tunnid, kus neile tutvustatakse lühidalt kooli ajalugu ja traditsioone. Nurgakivipäeva olulisus seisneb koolipere ühtsustunde suurendamises ja uute tulijate lõimimises märksa reserveeritumas võtmes kui niinimetatud "rebaste näda" seda suudab.

 

 

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kooli üldine fax: 65 72 134

1. - 6. klass õpib aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

7.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

Ajaleht

TNG Sädemed

ekool

Liitumisjuhend

http://www.elf.ee/