Get Adobe Flash player

Kalender

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kooli üldine fax: 65 72 134

1. - 7. klass õpib aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

8.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

Ajaleht

TNG Sädemed

ekool

Liitumisjuhend

Gümnaasiumiõpilased Setomaal

Igal aastal suve alguses on Nõmme gümnaasiumiõpilastel kombeks sõita Eestimaad avastama. Kuigi tavaliselt külastatakse mõnda saart, viis selleaastane reis hoopis Setomaale, mis, nagu Kihnu või Vormsigi, oma eripärase kultuuri ja loodusega justkui omaette riigikese moodustab. 14.–16. juunini viibis Setomaal 34 gümnasisti koos 4 õpetajaga.

Teel sinna tehti vahepeatus Taevaskojas, et imetleda end alasti võtnud liivakivi ja jalutada samadel radadel, kus kunagi Agnes ja Gabriel kultusfilmis „Viimne reliikvia“. Loodusega tutvumine jätkus ööbimiskohas Saarjärve ääres, kus lisaks õpilastele nautisid puhtas rabajärves veemõnusid vesiroosid, võhumõõgad, konnakullesed ja ka üks kobras, saateks kaugusest kõlavad kurgede röögatused ning kõrva ääres lakkamatu kägude võistukukkumine.

Reisi kulminatsiooniks oli Värskas asuva Seto talumuuseumi külastamine. Peale seda, kui saadi teada, millistes majades ja kui tihedalt vanad setod elasid, mida nad seljas kandsid, kes on Peko ning kuidas mõõta tütarlaste virkust, kinnitati tsäimajas setopäraselt keha, alustades sõira ja suullimiga, lõpetades marjapiruka ja köömneteega.

Muuseumis väikese kontserdi andnud kohalike laulunaiste rõõmus olek julgustas õpilasigi regilaulude ajaks häälepaelu pingutama. Need jäid aga pingule kuni järgmise päeva päikesetõusuni, sest õhtuse lõkke ümber ümiseti ette pea kogu eestikeelne laulurepertuaar.

Ilosat suvvõ!

 

Õpetaja Jaanus Kann

 

http://www.elf.ee/