Tallinna Nõmme Gümnaasium

Kogukonnale avatud, hooliv, pikaajalisi traditsioone väärtustav, õppiv ja arenev kool

Õppesuunad

Reaalharu

Reaalharu peaks valima õpilane, kes on huvitatud matemaatikast, loodusseadustest ja loodusseaduste rakendamisest süvaõppe tasemel.

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi  koostööleping Tallinna Tehnikaülikooliga annab õpilasele hea võimaluse jätkata kõrgkoolis oma uurimis- ja teadustööga ning parema ettevalmistuse kõrgkooli sisseastumiseks.

Õppetöö erinevatel etappidel toimuvad õppekäigud teadusasutustesse (metrosert) ja ettevõtetesse(elektrijaamad). Kasutame kõrgkoolide õppelaboreid õppetöö rikastamiseks. Koolis toimuvad füüsika õpikojad, milles luuakse huvilistele võimalusi süvendatult uurida protsesse looduses. Lisaks kooli planetaariumile toimub õpe ka teistes võimalusi pakkuvates asutustes (tähetorn, Tõravere)

Vaata tunnijaotusplaani 

Loodusharu

Loodussuuna keskseks teemaks on „Keskkond ja inimene“. Loodussuuna läbinud õpilane on teadlik keskkonnateguritest ning saanud ülevaate tervishoiuga seotud valdkondadest, mis võimaldab edasiõppimist meditsiini ja loodusteadustega seotud erialadel.
Antud suunas õpitakse süvendatult bioloogiat, keemiat ja geograafiat.
Olulisel kohal on ka traditsioonilised looduslaagrid välipraktikana. Metsaistutamise päeval õpetatakse metsamajanduse jätkusuutlikust ning selle arengut.
Tallinna Nõmme Gümnaasiumi koostööleping Tallinna Tehnikaülikooliga annab õpilasele hea võimaluse jätkata kõrgkoolis oma uurimis- ja teadustööga ning parema ettevalmistuse kõrgkooli sisseastumiseks.

 

Vaata tunnijaotusplaani

 

Humanitaar-meediaharu

Humanitaar-meediasuuna eesmärk on süvendatud üldkultuuriliste- ja keeleteadmiste pakkumine. Oodatud on õpilased, kellele pakuvad huvi arutelud, uudne lähenemine teemadele ja kellel on uudishimu kultuurimaastikul ning maailmas toimuva vastu. Süvendatult õpetatakse kunsti, ajalugu, kirjandust ja keeli. Inglise ja vene keelele lisandub saksa keel ja valikainena hispaania keel. Lisaaineks on ajakirjandus. Humanitaar-meediasuunal õpitakse matemaatikat kitsa programmi järgi, kuid soovi korral on õpilasel võimalik juurde valida matemaatika lisakursused, et valmistuda laia matemaatika eksamiks.
Sellel suunal õppivad noored omandavad oskuse üldistada tendentse ja mõelda „raamidest välja“, tõlgendades tekste erinevatest vaatenurkadest ning luues oma tekste. Saadud baasteadmised/oskused annavad hea võimaluse jätkata õpinguid ülikoolis humanitaarsetel erialadel. Lisaks saavad õpilased  praktilise kogemuse ajakirjanduse alustest, mis annab neile tugeva aluse kõrgkoolis meediaõpinguteks (nt. ajakirjandus- ja kommunikatsioon Tartu Ülikoolis või leida sobiv eriala meediavaldkonnas Tallinna Ülikooli Balti meedia- ja filmikoolist). 
Humanitaarid käivad kunstinäitustel ja teatris. Noored koostavad, toimetavad ja annava välja kooli kuukirja. Kevadeti koonduvad humanitaarid laagrisse, kus nad saavad erinevates töötubades tegeleda vastavalt oma huvidele spetsialistidest juhendajate käe all,
arendades koostöövaimu ja oma loomingulisust.

Vaata tunnijaotusplaani 

 

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133

kantselei avatud

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Õppetöö toimub:
1. - 6. klass aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

7.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

ekool

http://www.elf.ee/  

edumus