Õppesuunad
Reaalharu
Reaalharu peaks valima õpilane, kes on huvitatud matemaatikast, loodusseadustest ja loodusseaduste rakendamisest süvaõppe tasemel.
Tallinna Nõmme Gümnaasiumi koostööleping Tallinna Tehnikaülikooliga annab õpilasele hea võimaluse jätkata kõrgkoolis oma uurimis- ja teadustööga ning parema ettevalmistuse kõrgkooli sisseastumiseks.
Loodusharu
Loodusharu keskseks teemaks on „Keskkond ja inimene“. Süvendatult õpitakse bioloogiat, keemiat, geograafiat ja füüsikat ning suur tähtsus on praktilistel ülesannetel ja uurimistöödel.
Õpitakse tundma keskkonnakaitset ja tutvustatakse keskkonnategureid, antakse ülevaade tervishoiuga seotud valdkondadest, valmistamaks õpilasi ette edasiõppimiseks meditsiini ja loodusteadustega seotud erialadel.
Tallinna Nõmme Gümnaasiumi koostööleping Tallinna Tehnikaülikooliga annab õpilasele hea võimaluse jätkata kõrgkoolis oma uurimis- ja teadustööga ning parema ettevalmistuse kõrgkooli sisseastumiseks.
Humanitaar-meediaharu
Humanitaar-meediasuuna eesmärk on süvendatud üldkultuuriliste ja keeleteadmiste pakkumine.
Eelkõige ootame õpilasi, kellele pakuvad huvi arutelud, uudne lähenemine teemadele ja õppimisele ning kellel on uudishimu kultuurimaastikul toimuva vastu. Süvendatult õpetatakse kunsti, ajalugu, kirjandust ja keeli ja lisaainena ajakirjandust. Humanitaar-meediasuunal õpitakse matemaatikat kitsa programmi järgi, kuid soovi korral on õpilasel võimalik juurde valida matemaatika lisakursused, et valmistuda laia matemaatika eksamiks. Sellel suunal õppivad noored omandavad oskuse vaadata „raamidest välja“, tõlgendada tekste erinevatest vaatenurkadest ning luua omi. Lisaks saavad õpilased praktilise kogemuse ajakirjanduse alustest, mis annab neile tugeva aluse kõrgkoolis meediaõpinguteks (nt. ajakirjandust- ja kommunikatsioon Tartu Ülikoolis või leida sobiv eriala meediavaldkonnas Tallinna Ülikooli Balti meedia- ja filmikoolist).
Inglise ja vene keelele lisandub saksa keel ja valikainena hispaania keel. Saadud baasteadmised/oskused annavad hea võimaluse jätkata õpinguid ülikoolis humanitaarsetel erialadel. Lisaks saavad õpilased praktilise kogemuse ajakirjanduse alustest, mis annab neile tugeva aluse kõrgkoolis meediaõpinguteks (nt. ajakirjandust- ja kommunikatsioon Tartu Ülikoolis või leida sobiv eriala meediavaldkonnas Tallinna Ülikooli Balti meedia- ja filmikoolist).
Saadud baasteadmised/oskused annavad hea võimaluse jätkata õpinguid ülikoolis humanitaarsetel erialadel.