Tallinna Nõmme Gümnaasium

Kogukonnale avatud, hooliv, pikaajalisi traditsioone väärtustav, õppiv ja arenev kool

Õppesuunad

Reaalharu

Reaalharu peaks valima õpilane, kes on huvitatud matemaatikast, loodusseadustest ja loodusseaduste rakendamisest süvaõppe tasemel.

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi  koostööleping Tallinna Tehnikaülikooliga annab õpilasele hea võimaluse jätkata kõrgkoolis oma uurimis- ja teadustööga ning parema ettevalmistuse kõrgkooli sisseastumiseks.

Vaata tunnijaotusplaani 

Loodusharu

Loodusharu keskseks teemaks on „Keskkond ja inimene“. Süvendatult õpitakse bioloogiat, keemiat, geograafiat ja füüsikat ning suur tähtsus on praktilistel ülesannetel ja uurimistöödel.

Õpitakse tundma keskkonnakaitset ja tutvustatakse keskkonnategureid, antakse ülevaade tervishoiuga seotud valdkondadest, valmistamaks õpilasi ette edasiõppimiseks meditsiini ja loodusteadustega seotud erialadel.

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi  koostööleping Tallinna Tehnikaülikooliga annab õpilasele hea võimaluse jätkata kõrgkoolis oma uurimis- ja teadustööga ning parema ettevalmistuse kõrgkooli sisseastumiseks.

 

Vaata tunnijaotusplaani

 

Humanitaar-meediaharu

Humanitaar-meediasuuna eesmärk on süvendatud üldkultuuriliste ja keeleteadmiste pakkumine.

Eelkõige ootame õpilasi, kellele pakuvad huvi arutelud, uudne lähenemine teemadele ja õppimisele ning kellel on uudishimu kultuurimaastikul toimuva vastu. Süvendatult õpetatakse kunsti, ajalugu, kirjandust ja keeli ja lisaainena ajakirjandust. Humanitaar-meediasuunal õpitakse matemaatikat kitsa programmi järgi, kuid soovi korral on õpilasel võimalik juurde valida matemaatika lisakursused, et valmistuda laia matemaatika eksamiks. Sellel suunal õppivad noored omandavad oskuse vaadata „raamidest välja“, tõlgendada tekste erinevatest vaatenurkadest ning luua omi. Lisaks saavad õpilased  praktilise kogemuse ajakirjanduse alustest, mis annab neile tugeva aluse kõrgkoolis meediaõpinguteks (nt. ajakirjandust- ja kommunikatsioon Tartu Ülikoolis või leida sobiv eriala meediavaldkonnas Tallinna Ülikooli Balti meedia- ja filmikoolist).

Inglise ja vene keelele lisandub saksa keel ja valikainena hispaania keel. Saadud baasteadmised/oskused annavad hea võimaluse jätkata õpinguid ülikoolis humanitaarsetel erialadel. Lisaks saavad õpilased  praktilise kogemuse ajakirjanduse alustest, mis annab neile tugeva aluse kõrgkoolis meediaõpinguteks (nt. ajakirjandust- ja kommunikatsioon Tartu Ülikoolis või leida sobiv eriala meediavaldkonnas Tallinna Ülikooli Balti meedia- ja filmikoolist). 

Saadud baasteadmised/oskused annavad hea võimaluse jätkata õpinguid ülikoolis humanitaarsetel erialadel.

Vaata tunnijaotusplaani 

 

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133

kantselei avatud

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Õppetöö toimub:
1. - 6. klass aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

7.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

ekool

http://www.elf.ee/  

edumus