Tallinna Nõmme Gümnaasium

Kogukonnale avatud, hooliv, pikaajalisi traditsioone väärtustav, õppiv ja arenev kool

Sotsiaalpedagoog-nõustaja

Nõmme Gümnaasiumi  sotsiaalpedagoog-nõustaja on Anna Maikallo.

Sotsiaalpedagoogi kabinet asub Hiiu majas (Raudtee 55) I korrusel 118 ja Nõmme majas (Raudtee 73) keldrikorrusel 023. Nõustamise aja broneerimiseks võtta ühendust 

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kooli sotsiaalpedagoogi töö eesmärgiks on koolis esilekerkivate sotsiaalsete probleemide ennetamine ja lahendamine pedagoogiliste meetoditega. Sotsiaalpedagoog on õpilase sotsialiseerimisprotsessi toetaja. Kui lapse esmaseks sotsialiseerijaks on kodu, siis tema ühiskonda integreerimisel on suur roll koolil.

Töövaldkonnad:

koolikohustuse täitmise jälgimine;

õpi-, käitumis- ja kohanemisraskustega laste ja nende lähikeskkonnaga tegelemine;

koolivägivallajuhtumite lahendamine;

laste, vanemate ja õpetajate nõustamine;

kuriteoennetus ning koostöö lastekaitse-, sotsiaalhoolekande- ja korrakaitsesüsteemidega.

Töös kasutatavad meetodid: individuaalnõustamine, rühmatöö, võrgustikutöö.

 

 

SOTSIAALPEDAGOOGI PÖÖRDUMINE

 

Hea lapsevanem

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi esmane ülesanne on riikliku õppekava alusel juhendada ja toetada õpilasi koolikohustuse täitmisel. Nii lapsevanema kui kooli ülim eesmärk on lapse toimetulek ja rahulolu, mille tagab pidev vastastikune koostöö.

Julgustan Teid lapse koolitoimetusi puudutavates küsimustes vajadusel lapse klassijuhatajaga ühendust võtma. Kui see näib kohatu või ebamugav, siis võib minuga ühendust võtta. Kuulan Teid meeleldi ära. Vajadusel lepime kokku kohtumise, et koos olukorda analüüsida ja võimalikke lahendusi otsida. Kohtumised protokollitakse kirjalikult ning kinnitatakse osapoolte allkirjadega.

Juhul, kui ühe ja sama olukorra kohta koguneb mitmeid protokolle ja kokkulepitud eesmärgid ei ole erinevatel põhjustel realiseerunud, siis abistavad meid koostööpartnerid lapse elukohajärgsest kohalikust omavalitsusest või Sotsiaalkindlustusametist.

Koostöökutse võib Teile kui lapse seadusjärgsele esindajale esitada ka kool. Kutsele tasub alati reageerida positiivselt, sest olete oma lapsele lähim täiskasvanu, kelle tuge ta vajab.

Kuulake ja usaldage oma last, kuid ärge unustage, et kaasaegses koolis peavad end hästi tundma kõik lapsed. Et koolis hästi toime tulla, peab sotsiaalsete oskuste areng algama juba väga varases eas.

 

 

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133

kantselei avatud

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Õppetöö toimub:
1. - 6. klass aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

7.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

ekool

http://www.elf.ee/  

edumus