Tallinna Nõmme Gümnaasium

Kogukonnale avatud, hooliv, pikaajalisi traditsioone väärtustav, õppiv ja arenev kool

Laske sisse mardisandid!

Mardilaupäeval 9. novembril käisid mardisandid gümnaasiumi õpilasi proovile panemas küsimuste ja mõistatustega. Loomulikult sooviti mardiõnne ja jagati komme. Selline väikeste ja suurte kohtumine on NG-s muutunud iga-aastaseks traditsiooniks.

1. klassi martidel olid seljas karvased riided ning nägu oli määritud tahmaga või enda tehtud maskiga. Oma õpetaja abiga esitati arglikult, kuid väga lõbusalt ettevalmistatud kavasid, mida oldi hoolega harjutatud juba eelmisel nädal. Mardilaul oli hästi peas ja nii saidki gümnasistid teada, et neil küüned külmetavad ja varbad valutavad. Klassiruumi laiali külvatud hernestega sooviti head vilja- ja karjaõnne.

Peale õnne toomise kontrolliti suurte kooliõdede-koolivendade vanatundmist ja lugemisoskust ning premeeriti kõiki ühe sooja pika paiga. Näiteks „mõista, mõista, mis see on, seitse poissi ühes kindas?“ ja „milliseid kalu elab vees kõige rohkem?“. Seejärel said ka mardid gümnasistide käest vastutasuks palju maiustusi. Lõbusust olid täis nii gümnasistid kui ka mardisandid, mis sest, et esinemine natuke sassi läks, see ei olnudki oluline. Tähtis oli tunne, mille väiksed mardisandid suutsid endaga kaasa tuua.


Kätlin Traks 12b

Fotod: Laura Liisa Mölder

 

 

 

Kontakt

Raudtee 73
Tallinn 11620

Registrikood: 75016651

Tel: (+372) 6 572 133

kantselei avatud

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Õppetöö toimub:
1. - 7. klass aadressil
Raudtee 55,

Tel: (+372) 6 572 476

8.- 9. klass ja gümnaasium aadressil
Raudtee 73.

ekool

http://www.elf.ee/